Кокосов шеќер (250 гр.)

Кокосов шеќер (250 гр.)

247 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1100021
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кокосовиот шеќер Виталиа претставува здрава замена за секојдневните бели и рафинирани шеќери. Со екстракција на цветниот сок од кокосот се добива чист, богатонутритивен продукт.

 

Во својот состав ги има минералите:  железо, цинк, калциум, калиум,

 

Содржи полифеноли и антиоксиданти и растителни влакна познати како инулин.

 

Во споредба со белиот рафиниран шеќер, овој природен засладувач  има повеќе здравствени придобивки

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS