Гоџи бобинки (100гр.)

Гоџи бобинки (100гр.)

131 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2200011
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Гоџи бобинките се природен извор на минерали и витамини. Содржат витамини (витамин Б2, витамин Б1, витамин Ц ) како и минерали (железо, цинк, селен, калциум, калиум). Изобилуваат со растителни влакна (100гр. Гоџи бобинки содржи 7гр растителни влакна) кои даваат чувство на ситост и ја подобруваат дигестијата на храната. Богати се со протеини (100гр. Гоџи бобинки содржи 14,3гр протеини, 28% од дневната препорачана доза) кои помагаат во одржувањето на мускулната маса и нормални коски. Претставуваат главен извор на витамин Ц, калциум и железо кое помага во формулирање на црвени крвни клетки и хемоглобин во крвта и овозможува нормално снабдување на метаболизмот со енергија.
 
Гоџи бобинките може да се консумирате за појадок, поточно за енергичен почеток на денот се додаваат во чај, оброк од мусли, овесни каши, пецива, овошни салати, смудис, шејкови, за грицкање самостојно или во комбинација со суво или јаткасто овошје. За хранлив и вкусен ручек се додаваат во супи, варива, тестенини, салати. Исто така и за лесна и хранлива вечера се додаваат гоџи бобинките во оброк од корнфлекс, салати, пудинг, колачи, мафини, сладолед.
 
Не содржат ГМО
Гоџи бобинките се достапни во ново практично пакување  со зипер едноставно за отворање и повторно затворање
Достапно во пакување од 100гр
Калориска вредност: 100г Гоџи бобинки содржат 375ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS