Диететски екстра џем од слива со Sweet Stevia засладувач и 60% сливи (230гр.)

Диететски екстра џем од слива со Sweet Stevia засладувач и 60% сливи (230гр.)

53 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2061015
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Диететскиот екстра џем од сливи со Sweet Stevia засладувач е произведен по оригинален рецепт од 60% свежи сливи кои потекнуваат од еколошките и чисти овоштарници од Македонија произведени со специфична технологија со која се овозможува зачувување на вкусот и хранливите состојки на овошката.

Стевиата овозможува овој екстра џем да има 40% помалку калории од традиционалните џемови.

Погоден за дијабетичари.

Калориска вредност: 100г содржат 152 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS