Таан (720гр.)

Таан (720гр.)

279 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2800001
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Таанот е природен производ подготвен според традиционален рецепт од висококвалитетен македонски сусам, без додаток на масло и адитиви. Има одлична хранлива и енергетска вредност. Tаанот има изразени диететски и терапевски својства.

Таанот е богат со протеини, витамини: А, Е, Б1, Б2, Б3, и минерали: Ca, Fe, P, Na, K. Помага за нормализирање на крвниот притисок, намалување на холестеролот како и при бронхијални заболувања.

Состав: 100 % чисто, излупено и мелено сусамово семе.

Калориска вредност: 100гр. содржат 656 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS