Ржано интегрално брашно (500гр.)

Ржано интегрално брашно (500гр.)

45 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1544001
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Интегралното ржано брашно е здрава храна која изобилува со минерали и витамини. Направено од целото зрно и во себе ги содржи највредните хранливи состојки, витамини и минерали кои потекнуваат од лушпата на зрното, без додаток на адитиви и конзерванси.

Интегралното ржано брашно го зајакнува организмот и го подобрува нивото на железо во крвта по кратко време од консумирањето.

Се користи за подобрување на вкусот и хранливоста на печивата. При подготовка на печива се меша со пченкарно брашно во однос 1:3, а додека за каши и крем чорби се меша во однос 1:4 и се вари на тивко до згуснување на смесата.

Калориска вредност: 100гр. содржат 354 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS