Пченично интегрално брашно (500гр.)

Пченично интегрално брашно (500гр.)

40 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1544003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Интегралното пченично брашно е вашиот прв чекор кон здрава исхрана. Направено од целото зрно и во себе ги содржи највредните хранливи состојки, витамини и минерали кои потекнуваат од лушпата на зрното, без додаток на адитиви и конзерванси.

Богато е растителни влакна кои го помагаат варењето на храната и перисталтиката на цревата.

Се користи како здрава замена за белото брашно, за подобрување на вкусот и хранливоста на печивата. Може да се примени во печива, пити, крем чорби.

Калориска вредност: 100гр. содржат 343 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS