Семки од тиква, лупени и печени (50гр.)

Семки од тиква, лупени и печени (50гр.)

43 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1600004
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Семките од тиква претставуваат непроценлив извор на корисни масти, масни киселини (омега 6 и омега 3), протеини, јагленохидрати, минерали (цинк, калиум, железо) и витамини од Б групата.

Масните киселини се неопходни за добар вид, концентрација, регулирање на нивото на холестерол во крвта, за добар имунитет и активен метаболизам. А воедно и ја чистат кожата и го регулираат срцето.

Можат да ги грицкате или пак да ги додадете во оброк од житарки, мусли или печива, со што значително ќе ја збогатите нивната хранливост и вкус.

Калориска вредност: 100гр. содржат 596 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS