4 мелени семиња (170гр.)

4 мелени семиња (170гр.)

65 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1600008
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Извонредно балансирана мешавина од 4 мелени семиња: тиква, сончоглед, лен и интегрален сусам. Природно е богата со диетални влакна, железо, витамин Б1, калциум, магнзиум и фосфор.

Редовното консумирање на “4 мелени семиња” позитивно влијае на намалување на холестеролот, нормално функционирање на црниот дроб, бубрезите и простатата, нормален раст и развој и за подобро варење на храната.

4 мелени семиња на Виталиа можете да ги консумирате и како зачин, како додаток за печени јадења со што ќе ја збогатите нутритивната вредност и вкусот на храна.

Калориска вредност: 100гр. содржат 586.2 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS