Нерафинирано масло од сусам (250мл.)

Нерафинирано масло од сусам (250мл.)

176 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2500003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нерафинирано масло од сусам на Виталиа претставува мешавина од естри на глицерол со олеинска и линоленска киселина (омега 6 масни киселини) неопходни за раст и обнова на клетките, посебно за лица во периодот на раст.

Благодарение на високата содржина на витамин Е - природен антиоксиданс, сусамовото масло се користи за лекување на рани, против опстипација, против вишок на киселини во стомакот. Витаминот Е делува антиканцерогено, забавувајќи го процесот на стареење. Со втривање на сусамовото масло во кожата на главата, можете да го намалите и прекинете опаѓањето на косата. Маслото од сусам го спречува растот на малигниот меланом (рак на кожата) и размножувањето на малигни клетки кај рак на дебело црево.

Калориска вредност: 14гр. содржат 126 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS