Ливадски мед (450гр.)

Ливадски мед (450гр.)

159 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1948002
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Виталиа ливадски мед потекнува од чистите еколошки предели на Источна Македонија. Има извонреден вкус и арома. Ливадскиот мед може да се најде во повеќе бои: од светло жолта до темна, речиси кафеава.

Колку што е медот потемен, посилни му се лековитите својства. Има арома на полско цвеќе и се користи при лекување различни болести зашто има профилактички, хранливи и лековити својства. Поради богатството и складниот сооднос на витамини, минерали и ензими што ги содржи медот, со неговата секојдневна употреба го зајакнувате срцето, имунолошкиот систем и крвотокот.

Калориска вредност: 100г содржат 322 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS