RiceVita Ванила оризово млеко во прав (300гр.)

RiceVita Ванила оризово млеко во прав (300гр.)

135 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1860003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

RiceVita Ванила - оризовото млеко во прав со природен вкус и арома на ванила со одлично избалансиран нутритивен профил. Напитокот подготвен од RiceVita има блага арома и вкус кој потсетува на традиционалниот сутлијаш. Оризовото млеко обилува со бавно согорувачки шеќери, есенцијални аминокиселини, витамини и минерали.

Оризовиот напиток е погоден за лица со лактозна интолеранција, лица кои имаат тешкотии со варењето или лица со високо ниво на холестерол.

RiceVita е вкусен и здрав напиток за секој член од вашето семејство. Децата го сакаат поради лесно прифатливиот оризов вкус, а возрасните поради богатата содржина на хранливи состојки.

 Може да го конзумираат и дијабетичари во рамките на пропишаната диета.

Не се препорачува како замена за кравјото млеко до 3 годишна возраст.

Калориска вредност: 100г содржат 483.5 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS