Fruitin Овошен шеќер (300гр.)

Fruitin Овошен шеќер (300гр.)

89 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1946006
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Фруктозата е природен, високо растворлив шеќер кој има најјака засладувачка способност од сите видови на шеќери, така во однос на белиот шеќер има два пати поголема засладувачка моќ.

Со консумирање на фруктозата пред оброк се намалува чувството на глад, што е корисно во случај да сакате да ја регулирате телесната тежина. Нејзините корисни својства се изразени и при спортување  (помага при рехидратација, бидејќи брзо се дигестира), и за диабетес без инсулинска зависност.

Калориска вредност: 100г содржат 398 ккал

4г содржи 15.9 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS