Vitalia Sweet Stevia 100% природен и здрав засладувач со 0 калории (250гр.)

Vitalia Sweet Stevia 100% природен и здрав засладувач со 0 калории (250гр.)

175 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1946010
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vitalia Sweet Stevia е 100% природен и здрав засладувач кој потекнува од растението Stevia rebaudiana, познато како “сладок лист“ употребуван од страна на индијанските племиња пред повеќе од стотици години токму поради своите извонредни карактеристики.

Vitalia Sweet Stevia е единствената безкалорична природна алтернатива за белиот шеќер со 0 калории, 0 шеќери,без вештачки засладувачи и низок гликемиски индекс што го прави овој производ идеален за диетална исхрана. Како резултат на безкалоричноста, единствениот вкус и природната слаткост се препорачува за намалување на телесната тежина и одржување на витка фигура. Погодно за дијабетичари поради нискиот гликемисли индекс

Калориска вредност: 1г содржи 0 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS