Оризови галети (100гр.)

Оризови галети (100гр.)

33 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1545019
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оризовите галети се комбинација од ориз и интегрален ориз.

Претставуваат извор на диетални влакна, се печени не пржени без адитиви, додадени шеќери и холестероли и ГМО. Не содржат пченка

Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук

Калориска вредност: 100г содржат 375 ккал

1 галеа содржи 29 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS