Go nutri овесни снегулки (500гр.)

Go nutri овесни снегулки (500гр.)

46 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1100015
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Овесните снегулки претставуваат одлично избалансирана, нетретирана и природна храна. Не содржат холестерол.

Овесот е богат  е со протеини, витамини (од групата Б, витамин К, Е, Д и провитаминот А), минерали (калциум, фосфор, калиум, железо, бакар, цинк, манган, натриум, магнезиум, сулфур, јод, флуор и бор) и есенцијални амино киселини кои го поттикнуваат создавањето на црвените крвни зрнца.

Овесот содржи хормон за растење поради што се препорачува да го конзумираат и децата.

Изобилуваат со растителни влакна. Покажува одлични резултати и во лечењето на шеќерната болест (има слично дејство на инсулинот)

Калориска вредност: 100г содржат 368.5 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS