Органско кокосово масло 370мл

Органско кокосово масло 370мл

247 ден.
Шифра на производ: 2500005
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кокосовото масло на Виталиа е од најздравите масла кое се употребува во исхраната.

Представува растително масло кое се добива преку пресување на внатрешноста на кокосот со што се зачувуваат сите корисни својства на маслото.

Кокосовото масло на Виталиа со пријатен мирис на кокос со бледо жолта го потврдува квалитетот на производот.

Кокосовото масло содржи здрава форма на заситени масти, неговото конзумирање помага во забрзување на метаболизмот. Му овозможува на телото да согорува повеќе масти истовремено давајќи му повеќе енергија на организмот и поголема издржливост. Сето ова резултира и со губење на вишокот килограми и одржување на здрава и избалансирана тежина. 50 % од заситените масти кои се во кокосовото масло се состојат од лауринска киселина која е доминантна масна киселина во мајчиното млеко.

Кокосовото масло на Виталиа моќно и ефикасно делува на косата, лицето и кожата.

Кокосовото масло дејствува како ефективна крема за сите типови на кожа, вклучувајќи сува и распукана кожа. Тоа го забавува појавувањето на брчки и опуштање на кожата, како и предвремено стареење, а помага и во лекување на разни кожни болести (псоријаза, дерматитегзема).

Кокосовото масло директно нанесено на косата ја регенерира, заштитува и и дава  посебен сјај.

УПОТРЕБА ВО ИСХРАНАТА

Може да се конзумира самостојно 1 супена лажица 1 до 2 пати на ден или како додаток во разни јадења (десерти, кремови, салати, филови)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS