Зелена глина во прав за орална употреба (200гр.)

Зелена глина во прав за орална употреба (200гр.)

150 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2800013
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Зелената глина во прав за орална употреба е високо квалитетен производ кој се препорачува за подготвување на глинена вода.Секојдневното консумирање ќе го освежи и прочисти Вашиот организам.

Глината ВИТАЛИА се ископува на Сицилија во подрачје кое е чисто, ветровито и сончано скоро во текот на целата година. Благодарејќи на големата енергетска моќ и високата концентрација на калциум, магнезиум, железо, алуминиум и олиго – елементи, зелената глина на Виталиа помага во лечењето на голем спектар заболувања и тоа: акни, мозолки, рани, исекотини, воспаление на внатрешните органи, болки во стомакот и цревата, сифилис, опаѓање на косата, артериосклероза, стареење, брчки, анемија, астенија, заболување на дишните патишта, циститис, болни менструации, коли - бацилоза, колитис, цревни паразити и др.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS