Екстракт од јачменов слад – Maltex (460гр.)

Екстракт од јачменов слад – Maltex (460гр.)

108 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1947003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Претставува природен производ добиен со екстракција на целото - интегрално јачменово зрно. По конзистенција е како медот, со темнокафеава боја и со изразен вкус и миризба на слад. Во својот состав содржи јагленихидрати, протеини, витамини од Б групата (Б1, Б2, Б4, Б5, Б6), витамин Е и провитамин А, како и минерали (Na, K, Ca, Mg, Fe). Малтексот е прифатен во многу семејства, бидејќи помага при отежнато дишење и кашлање предизвикано од хроничен бронхитис и пушење. Се препорачува на деца, бремени жени, реконвалесценти, а особено спортисти бидејќи претставува урамнотежен извор на шеќери и минерали кои се губат при поголем физички напор.

Калориска вредност: 100г содржат 304 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS