Go nutri Овесна каша со чиа и вкус на карамела (60гр.)

Go nutri Овесна каша со чиа и вкус на карамела (60гр.)

18 ден.
Шифра на производ: 1100074
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Виталиа Go Nutri инстант овесна каша со чиа и вкус на карамела

• Балансирана мешавина од меки овесни снегулки и чиа семки
• Од 100% природни состојки со балансиран нутритивен профил, без вештачки бои и конзерванси. Направени се од грижливо избрани состојки, со најстрога контрола во процесот на производство така што здравјето и безбедноста се гарантирани со секој залак.
• Овесот е природен извор на диетални влакна што е важно за добро варење на храната и здрав метаболизам
• Начин на подготовка – една кесичка Go nutri oовесна каша се потопува со 150 мл топла вода или млеко и оброкот е готов.
• Достапен во пакување од 60г.
• Енергетска вредност: 60г овесна каша со чиа и вкус на карамела содржи 393kcal
• Халал сертифициран производ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2018. UKION SHOPS