Сушена брусница (100гр.)

Сушена брусница (100гр.)

57 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2200002
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.

Брусницата е одличен избор за оние кои се грижат за своето здравје. Има антигабично и антивоспалително дејство.Се употребува за подобрување на имунитетот, при разни заболувања на урогениталниот тракт, заштита од срцеви заболувања, рак и останати болести.

Калориска вредност: 100гр. содржат 320 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS