Супер колачи со Лимон, Ѓумбир и Куркума  (180гр.)

Супер колачи со Лимон, Ѓумбир и Куркума (180гр.)

58 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2700014
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Супер колачи со Лимон, Ѓумбир и Куркума

Подготвени сте за уникатната арома на лимон да ви ги разбуди сетилата и да ве врати во детството?

Супер колачите со лимон, ѓумбир и куркума се уникатна комбинација со неодолив вкус, силна арома на ѓумбир збогатена со зачинестата куркума.

Приготвени од 5 различни житарки, овие колачи се богати со протеини, растителни влакна, минерали како што е железото, калиумот, магнезиумот, калциумот, фосфорот. Дополнително ги содржат витамините Б, А и Д, како и изобилство на незаситени масни киселини.

Додадената суперхрана киноа, позната како „ храна на боговите„ е исто така неизмерно богата со протеини и незаситени масни киселини, како и витаминот Е, кој е моќен антиоксидант.

Посебните придобивки за здравјето вклучуваат:

  • Подобрување на функцијата на нервниот систем и мускулите
  • Зајакнување на имунитетот
  • Забрзување на метаболизмот
  • Зајакнување на коските
  • Регулација на холестеролот и крвниот притисок
  • Подобрување на дигестијата

 

За секој момент од динамичното секојдневие, добијте ги главните нутритиенти со слатките супер колачи. Од најмлад до најстар, подготвени за максимално уживање и 24/7 активен живот.

Без адитиви и вештачки ароми! Погодни за вегани!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS