Супер Колачи со Јаткасти плодови, Семиња и Темно чоколадо (216гр.)

Супер Колачи со Јаткасти плодови, Семиња и Темно чоколадо (216гр.)

78 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 2700015
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Супер Колачи со Јаткасти плодови, Семиња и Темно чоколадо

Виталиа супер колачите со јаткасти плодови, семиња и темно чоколадо се со природен вкус, приготвени со посебен рецепт, без додаден шеќер.

100% целозрнестите овесни снегулки се богати со растителни влакна (бета-глукани) кои го регулираат холестеролот во крвта. Дополнително, овесот е богат со протеини, витамините А, Д и Б, како и минералите железо, калциум,фосфор, калиум, бакар, цинк, манган, натриум, магнезиум. Богатиот состав со есенцијални аминокиселини го поттикнуваат создавањето на црвени крвни зрнца. Калциумот и магнезиумот во комбинација со витамин Д имаат зголемена апсорпција и ги зајакнуваат коските, кожата и ја одржуваат цврстината на косата.

Целозрнестите овесни снегулки бавно ја ослободуваат енергијата со што останувате исполнети со моќ во текот на целиот ден.

Комбинацијата на јаткасти плодови помага во регулација на холестеролот и крвниот притисок. Збогатени со суперхраната чиа, овие колачи изобилуваат и со омега-3 масни киселини. Од друга страна, полифенолите од темното чоколадо се моќни антиоксиданти кои помагаат против слободните радикали.

Засладени со стевиа, погодни се за лица што се на режим за слабеење или внимаваат на телесната тежина.

Затоа седнете и уживајте во овој вкусен десерт со аромата на темно чоколадо или грабнете кутија во чанта за да останете со полна енергија во текот на целиот ден!

Без адитиви и вештачки ароми! Погодни за вегани!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS